Haridusinnovatsioonikeskus Innokas näitab teed rohemaailma

15. jaanuar 2024 käisid 1. klassid Haapsalus. Külastasime Rohetehnoloogia projekti raames haridusinnovatsioonikeskust Innokas. See on Haapsalus tegutsev tehnoloogiakool. Bussisõit sinna oli täpselt paraja pikkusega ning kohale jõudsime kell kümme. Õpilased osalesid kolmes erinevas õpitoas. Õpitubades said nad puhastada hõbeehteid keemia laboris, ehitada tuulegeneraatoreid ning uurida erinevaid materjale seoses kosmoseteadusega. Lõunasöögi ajal külastasime Haapsalu kultuurikeskuse hubast…

Veest päikeseni ja tagasi ehk 6. ja 7. klasside õppekäik Räpinasse

28. novembril käisid 6. ja 7. klass rohetehnoloogia projekti raames Räpinas. Alustasime Võhandu jõe juurest, kus 1728. aastal, mil Peeter I õukondlane krahv Karl Gustav von Löwenwolde kasutades ära jõe veerohkust, pani tööle paberivabriku. Tänapäeval kasutatakse lisaks vee-energiale ka päikesepaneele paberi taaskasutamiseks. Korjatakse kokku vanapaber ja see peenestatakse ja liinile läheb pulp, mis koosneb veest ja…

Mida teha jäätmetega?

20. aprillil ja 4. mail 2023 toimusid algklasside õppekäigud, mille käigus õpilased läbisid Kohila Keskkonnahariduskeskuse õppeprogrammi “Mida teha jäätmetega?”. Programm toimus Kohila jäätmejaamas ja Kohila koolis. Täname Kohila Keskkonnahariduskeskust ja Irene Volki meiega tegelemast.

8. klass rohetehnoloogia jälgi ajamas

10. oktoober 2023 külastas 8. klass Tallinna Lennujaama ja TalTechi. Pikemalt saab põneva õppepäeva kohta lugeda meie kooli kodulehel. Õpilased arvasid, et lennundus oma olemuselt ei ole keskkonnasõbralik tegevusala  ja oleks huvitav uurida , kuidas  lennunduses  keskkonna  hoidmisega  tegeletakse. Saime teada, et lennunduses suhtutakse vastutustundlikult keskkonna kaitsmisele  ja pingutatakse iga päev selle nimel ,et oma…